Ćwiczyć na siłowni czy poza nią?

Istnieje sporo treningów stworzonych z myślą o domatorach, którzy preferują kameralną atmosferę, spokój i zacisze własnego domu czy parku miejskiego. Inni nie potrafią sobie wyobrazić innego sposobu ćwiczeń, niż na wypełnionej ludźmi siłowni.
Trening na świeżym powietrzu
Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo. Jeśli wieczorem wybierzemy się do parku, aby pobiegać, możemy zostać napadnięci. O wiele bezpieczniejszym miejscem wydaje się zatem siłownia, na której znajduje się bieżnia. Trudno jednak porównać wysiłek, jakiego doświadczamy podczas biegu na bieżni z tym, którego doznajemy przebiegając park. Świeże powietrze jest jednak zdrowsze, niż zapach kurzu i potu na siłowni. To dobre rozwiązanie dla alergików, którzy cierpią na uczulenie spowodowane roztoczami.
Siłownia ma swój klimat
Trening na siłowni to coś, czego nie da się powtórzyć w domu. Dobrze wyposażona sala to doskonałe miejsce, aby budować masę mięśniową. Jeśli rozpoczynamy przygodę z ćwiczeniami, zabezpieczenia na atlasie będą dla nas lepszym rozwiązaniem, niż samodzielne podnoszenie sztangi w domowym garażu.