Stawy na siłowni – kiedy zacząć je chronić?

Dzisiejszy tryb życia oraz żywność wyjałowiona z niezbędnych minerałów i witamin to duża próba dla naszych stawów. Dlatego regularnie ćwicząc na siłowni powinniśmy pamiętać o jeszcze intensywniejszym wsparciu ich naturalnej elastyczności.
Istnieje kilka sposobów, aby ćwiczenia na siłowni nie działały na szkodę stawów. Przede wszystkim istotne jest wsparcie trenera przy pierwszych krokach stawianych na przyrządach. Nierzadko lekkie przesunięcie stopy, bądź zbyt szybkie powtórzenia mogą spowodować daleki idące szkody. Nie mniej ważna jest zmienność wykonywanych ćwiczeń i ich urozmaicanie, aby nie obciążać wciąż w ten sam sposób, tych samych partii mięśni.
Wsparcie stawów powinno płynąć również z odpowiedniej diety oraz suplementów. Niestety, warzywa i owoce dostępne w sklepach są często wyjałowione i nie posiadają niezbędnych składników. Ponadto, mocno obciążając stawy, nie jesteśmy w stanie odbudować ich bez wsparcia medykamentów. Naturalne suplementy bazują na chondroitynie, glukozaminie oraz kolagenie.