Jak wybrać najlepszą siłownię?

Wybór odpowiedniej siłowni przekłada się na nasz zapał do ćwiczeń oraz na to, czy będą one wykonywane efektywnie. Na co zwrócić uwagę zanim wybierzemy klub i kupimy karnet?
Darmowe wejście
Większość siłowni oferuje nam darmową wejściówkę na pierwszy trening. To znakomita okazja, aby zapoznać się z wyposażeniem. Zwróćmy uwagę na to, czy w szatni dostępne są prysznice, jak dużo osób pojawia się w wybranych przez nas godzinach i jakie sprzęty znajdują się na sali ćwiczeń. Jeśli zaraz po wejściu ustawia się już kolejka do urządzeń, raczej nie wpłynie to korzystnie na jakość naszego treningu.
Ceny i odległości
Aby nie mieć wymówki, że siłownia jest daleko, najlepiej wybrać taką, która znajduje się blisko naszego domu, miejsca pracy lub szkoły dziecka. Wtedy znajdziemy okazje, aby bywać w klubie jak najczęściej. Istotne są też ceny. Karnety obejmują różne usługi i porównajmy je dokładnie zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej oferty. Sprawdźmy też, czy siłownia nie wymaga podpisywania rocznej umowy, którą trudno później zerwać.